Spektrometr XRF — sklep, czym jest?

Mimo często występujących kryzysów gospodarczych, złoto nadal jest jednym z najcenniejszych metali szlachetnych i utrzymuje swoją wartość. Z tego też powodu nadal wiele osób postanawia oddać posiadane złoto do skupu, w celu zdobycia dodatkowej gotówki. Aby jednak móc profesjonalnie wycenić posiadaną próbkę, konieczne jest nie tylko ustalenie wagi, ale również zawartości samego złota. Z tego też powodu warto sięgnąć po profesjonalne urządzenie, jakim jest spektrometr XRF, które jest dostępne w ofercie firmy ITA. Jest on ceniony zwłaszcza ze względu na szybkość badania próbki oraz intuicyjną obsługę.

Spektometr XRF
obrazek prezentujacy

Czym jest spektrometr XRF?

Obecnie istnieje wiele metod, dzięki którym można bez problemu określić ilość złota w badanej próbce. Problem jest jednak taki, że wymagają one doświadczonej osoby, trwają długo i zwykle kończą się zniszczeniem badanej próbki. Z pomocą przychodzi więc profesjonalny spektrometr XRF. Urządzenia te są coraz chętniej wykorzystywane na świecie, głównie ze względu na łatwą, intuicyjną obsługę. Wykorzystuje ono analizę fluorescencji rentgenowskiej, która pozwala na szybką i nieniszczącą analizę składu i grubości powłoki na zegarkach czy innej biżuterii. Badanie trwa niezwykle szybko i nie wymaga dużych pokładów doświadczenia.

Spektrometr do złota XRF — czym się wyróżnia?

Z pewnością największą zaletą spektrometru XRF, która wyróżnia ich od pozostałych metod wyceny złota, jest to, że badana próbka nie ulega uszkodzeniu. Klient ma więc gwarancję, że nie poniesie żadnych strat. Co równie ważne, ze względu na swoją łatwą i intuicyjną obsługę, a także wysoką automatyzację z obsługą tego urządzenia poradzi sobie z łatwością każda osoba. Wystarczy jedynie umieścić badaną próbkę na szali i wcisnąć przycisk start, a urządzenie zrobi całą resztę. Ponadto otrzymany wynik jest bardzo dokładny, dzięki czemu klient ma pewność, że posiadana przez niego biżuteria czy też zegarek została wyceniona w najbardziej profesjonalny sposób.

Gdzie kupię spektrometr XRF?

Na rynku istnieje obecnie wiele firm, które zajmują się sprzedażą spektrometrów. Decydując się jednak na zakup takiego urządzenia, należy jednak przede wszystkim na najwyższą jakość. Spektrometr jest bowiem wykorzystywany w branży jubilerskiej, gdzie konieczna jest najwyższa precyzja. Z tego też powodu warto zapoznać się z ofertą firmy ITA, która oferuje profesjonalne spektrometry XRF marki Fischer. To właśnie przez ich najwyższą precyzję są one tak chętnie wybierane przez firmy jubilerskie oraz różnego rodzaju skupy. Dzięki tym urządzeniom inwestycja z pewnością zwróci się szybciej niż kiedykolwiek dotąd.

Spektrometr XRF — cena

Cena spektrometrów XRF jest uwarunkowana przez wiele czynników, takich jak zastosowany detektor, konfiguracja głowicy, czy obudowa. Mimo to decydując się na urządzenia firmy Fischer, można mieć pewność, że zarówno w małym skupie, jak i w firmie, która obraca dużymi ilościami złota, inwestycja zwróci się niezwykle szybko. Spektrometr XRF to również doskonały stosunek ceny do jakości otrzymanego pomiaru i korzyści płynącej z prawidłowej wyceny badanego materiału. Właśnie z tego powodu po spektrometry marki XRF chętnie sięga wielu klientów, którzy mają do czynienia ze złotem i potrzebują profesjonalnej wyceny.